Co nazywamy zaćmą?

Zaćma (katarakta) to zmętnienie soczewki w oku – dlatego ludzie chorzy na tę chorobę widzą jakby przez zamgloną szybę. Zaćma rozwija się latami, bezboleśnie, nie dając w początkowych fazach żadnych zauważalnych objawów.

Zaćma może być wynikiem naturalnego procesu starzenia. Ekspozycja oczu na promieniowanie cieplne, rentgenowskie czy jądrowe może przyspieszyć wystąpienie tej choroby. Zmętnienie soczewki jest nieodwracalne. Leczenie farmakologiczne może spowolnić rozwój zaćmy na jakiś czas. 

W pełni skuteczne jest tylko leczenie operacyjne.

Leczenie operacyjne zaćmy metodą OZIL w centrum okulistycznym LENS-MED®

  • Zaćmę można usunąć poprzez fragmentację zmętniałej soczewki ultradźwiękami i wszczepienie sztucznej soczewki, o odpowiedniej dla chorego wartości optycznej.
  • Stosujemy nowoczesną metodę fragmentowania soczewki- z zastosowaniem metody rotacyjnej. Należy ona do najmniej inwazyjnych metod fragmentowania soczewki w trakcie operacji zaćmy, dając finalnie najlepsze wyniki pooperacyjne. 
  • Wskazania do operacji zaćmy ustala w gabinetach LENS-MED® lekarz konsultujący, a ostateczną decyzję o leczeniu operacyjnym podejmuje pacjent po rozmowie z lekarzem.
  • Rodzaj i zakres postępowania terapeutycznego uwzględnia aktywność życiową i zawodową pacjenta.

Sala operacyjna – chirurgia zaćmy: