OKULARY PROGRESYWNE

Masz dość ciągłej zmiany okularów?

OKULARY PROGRESYWNE

WYGODNE OKULARY 2 w 1

Posiadamy certyfikat Expert Hoyalux

kiedy rozważyć okulary progresywne?

DLA OSÓB Z MIESZANĄ WADĄ WZROKU

Podstawowym kryterium wskazania do noszenia takich okularów jest konieczność używania okularów korekcyjnych do dali i bliży. Wiąże się to z częstą zmianą dwóch par okularów w ciągu dnia.

2 a nawet 3 w 1

Decydując się na noszenie tzw."progresów" zyskujesz jednak nieco więcej, ponieważ tak naprawdę okulary progresywne to nie 2, ale nawet 3 w jednym: możemy dzięki nim nie tylko dobrze widzieć w bliskiej odległości, ale również pośredniej - jak np. przy pracy na komputerze lub czytając większą gazetę, którą komfortowo trzyma się zawsze nieco dalej od oczu.

Masz dość ciągłej zmiany okularów?

•jedna para okularów zamiast 2 lub 3 komfort życia i pracy

•możliwość barwienia soczewek lub stosowania technologii fotochromowej, aby korzystać z nich również jako okularów przeciwsłonecznych

Od czego zacząć i co wybrać?

Okulary progresywne to zaawansowana technologia, która w jednej soczewce łączy 3 różne moce na różnych jej obszarach, a my nabywamy nowych nawyków, aby patrzeć na dane rzeczy przez odpowiedni obszar soczewki.

Zanim odbierzesz nowe okulary progresywne

musimy sprawdzić szereg czynników, bo warunkiem skutecznego działania okularów progresywnych jest prawidłowe dobranie odpowiedniej soczewki nie tylko korygującej określone wady, ale uwzględniającej też styl życia i przyzwyczajenia pacjenta. W zależności od tego, czego w życiu robimy więcej, odpowiednie pole okularów będzie dedykowane danej aktywności. Na przykład osoby, które przede wszystkim korzystają z korekcji do bliży, będą miały w soczewce nieco szersze pole dla tej aktywności oka. W przypadku soczewek o bardziej skomplikowanej konstrukcji, bierzemy pod uwagę więcej indywidualnych parametrów, jak położenie docelowej soczewki względem oka, czy tzw. panoramę oprawy, co pokazuje w jaki sposób zakrzywiona jest oprawka. Mamy zatem pewność, że dana soczewka jest dobierana i produkowana indywidualnie dla każdego pacjenta.

Okulary progresywne dobierane są w kilku etapach.

1. Lekarz specjalista ustala odpowiednie moce dla każdego typu korekcji.

2. Następnie wspólnie z optykiem wybierana jest odpowiednia oprawa, która pozwoli na optymalne wykorzystanie soczewek progresywnych.

3. Następnie dokonuje się pomiarów kilku parametrów, które wpływają na prawidłowe widzenie w okularach. W naszym salonie pomiary są dokonywane specjalnym sprzętem do wideocentracji.

4. Ostatnim punktem jest wywiad dotyczący oczekiwań oraz wybór soczewki spośród różnych dostępnych wariantów. Na rynku dostępne są różne konstrukcje soczewek w różnych cenach: soczewki z wąskim polem widzenia i wieloma domyślnymi parametrami oraz takie, które są bardziej zindywidualizowane, a co za tym idzie zwiększają komfort ich użytkowania oraz szybszą adaptację.

NA CZYM POLEGA PRECYZYJNY POMIAR

Dobrej jakości okulary, zwłaszcza progresywne, wymagają bardzo precyzyjnych pomiarów, dlatego w naszym salonie optycznym stosujemy najnowszej generacji system pomiarowy VisuReal Portable, który umożliwia automatyczne i niezwykle dokładne wyznaczenie tzw. parametrów centracji:

Co zatem wyznaczamy?

• rozstaw źrenic - dla każdego oka oddzielnie!

• wysokość montażu soczewek

• wymiary oprawy

• odległości pomiędzy soczewkami

• rotację głowy

• odległość oprawy od wierzchołka rogówki oraz konta pantoskopowego, czyli kąta nachylenia oprawy do twarzy.

Brzmi bardzo zaawansowanie i tak jest, a doświadczenie w połączeniu z nowoczesną technologią pozwala nam wykonać precyzyjnie soczewki okularowe, dla zwiększenia jakości oraz komfortu widzenia naszych klientów.

PROCES ADAPTACJI

DAJ SOBIE CZAS

Na początku korzystania z soczewek progresywnych należy przyzwyczaić się do wykorzystywania ich odpowiednich obszarów w czasie patrzenia na różne odległości, bo inna jest moc w każdym punkcie soczewki. W związku z tym osoba nosząca dotychczas okulary jednoogniskowe o jednorodnych soczewkach lub nienosząca ich wcale musi przyzwyczaić się do zmiennych warunków. Przechodzimy wówczas proces synchronizacji ruchów gałki ocznej i głowy w celu znalezienia na soczewce progresywnej potrzebnej w danej sytuacji mocy optycznej. W pewnym momencie synchronizacja staje się działaniem podświadomym i wówczas mówimy, że następuje adaptacja do noszenia okularów progresywnych.

JAK JE UŻYWAĆ?

Górną część soczewki wykorzystujemy do dali, czyli chodzenia, jazdy samochodem, czy oglądania telewizji. Środkową do czytania z większej odległości, czy pracy na komputerze.

Kierując wzrok przez dolną część będziemy komfortowo czytali, a po bokach mamy zapewnione tzw. widzenie peryferyjne. Kluczem jest znalezienie odpowiedniej pozycji dla głowy i gałki ocznej, aby odnaleźć właściwy obszar soczewki.

Proces adaptacji trwa do około 30 dni, a następnie zwykle komfortowo korzystać można ze swoich nowych okularów.

GWARANCJA ADAPTACJI

Na początku korzystania soczewek progresywnych mogą wystąpić trudności w ich użytkowaniu, ponieważ inna jest moc w każdym punkcie soczewki. W związku z tym osoba nosząca dotychczas okulary jednoogniskowe o jednorodnych soczewkach lub nie nosząca ich wcale, może mieć trudności z przyzwyczajeniem się do tych zmiennych warunków. Musi bowiem zsynchronizować ruchy gałki ocznej i głowy w celu znalezienia na soczewce progresywnej potrzebnej w danej sytuacji mocy optycznej. Obszar widzenia jest szerszy przy zastosowaniu soczewek wyższej klasy.

W pewnym momencie synchronizacja staje się działaniem podświadomym i następuje adaptacja do noszenia okularów progresywnych.
Jest jednak pewien – bardzo niewielki – odsetek osób, które nie mogą zaakceptować soczewek progresywnych. Wychodząc temu naprzeciw nasza Firma w porozumieniu z producentami tych soczewek udziela Państwu gwarancji adaptacji, która w przypadku nieprzyzwyczajenia się do soczewek progresywnych w okresie 30 dni zapewnia wymianę ich na:

– soczewki dwuogniskowe
– lub dwie pary soczewek sferycznych (do dali i do bliży)

wykonanych z takiego samego materiału i posiadających takie same warstwy uszlachetniające. W drugim przypadku konieczne jest dostarczenie lub zakup drugiej oprawy. W niektórych sytuacjach niezbędne jest spotkanie Klienta z przedstawicielem producenta, aby dokładnie ustalić przyczynę braku adaptacji.

Scroll to Top
Umów się na wizytę! Przejdź do treści