POWIEKI

Choć pełnią ogromnie ważną funkcję ochronną oka, są bardzo delikatne i wraz z wiekiem mogą wymagać wsparcia lekarza, by pełnić tę funkcję prawidłowo. Opadanie, odwinięcie czy podwinięcie powiek stanowi nie tylko dyskomfort dla pacjenta czy problem estetyczny, ale przede wszystkim upośledza podstawowe funkcje powiek, a nawet zaburza widzenie!

Możemy z powodzeniem i zachowaniem minimalnej rekonwalescencji leczyć je chirurgicznie i przywracać prawidłowe działanie!

Korekta powiek dolnych i górnych

Korekta powiek jest to zabieg chirurgiczny, którego celem jest poprawa funkcji, a jednocześnie wyglądu powiek górnych oraz dolnych. Nazywany jest on również blepharoplastyką.
Przez całe nasze życie siła grawitacji przyciąga skórę w dół. Skóra wokół oczu jest szczególnie cienka i delikatna, dlatego dość łatwo się rozciąga i opada. Bardzo często korektę powiek wykonuje się ze względów zdrowotnych, ponieważ opadające powieki mogą utrudniać zdolność widzenia.

Nadmiar skóry może powodować lub imitować opadanie powieki oraz stwarzać wrażenie ciągle opuchniętych i „zmęczonych” oczu. Wycięcie nadmiaru skóry nie tylko odmładza wygląd oczu, ale jednocześnie poprzez „odchudzenie” powiek z ciężaru skóry, poprawia ich funkcję. Zwiotczenie skóry powiek powoduje ograniczenie pola widzenia, które jest problemem nie tylko estetycznym, ale i zdrowotnym, może wywołać uczucie zmęczenia i ból oczu. Dotyczy osób w różnym wieku. Ten problem medyczny możemy skutecznie i bezpiecznie leczyć w naszym centrum.

Zabieg wykonywany jest w ramach chirurgii jednego dnia, a powrót do codziennych zajęć następuję w ciagu kilku do kilkunastu dni po zabiegu.

♦ Przygotowanie do zabiegu

Lekarz udzieli wszelkich wskazówek dotyczących trybu życia przed zabiegiem. Oprócz wskazań indywidualnych, na kilka dni przed zabiegiem lepiej nie pić alkoholu, nie palić papierosów oraz nie zażywać leków rozrzedzających krew np. aspiryny.
Nie jest to częste, lecz może się zdarzyć, że lekarz zleci Ci wykonanie dodatkowych badań i odbycie dodatkowych wizyt u lekarzy- specjalistów, aby wykluczyć ewentualne powikłania pooperacyjne.

♦ Rekonwalescencja po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu nie powinno się prowadzić samochodu, dlatego też lepiej mieć zapewnioną opiekę na co najmniej kilka godzin po zabiegu. Możliwe jest wystąpienie odrętwienia powiek oraz umiarkowanego bólu, który można zniwelować za pomocą zaleconych, doustnych środków przeciwbólowych. Szwy ściągane są po upływie 7 dni od zabiegu. Powrót do normalnego życia możliwy jest już po około 7-10 dniach od zabiegu. W zależności od indywidualnych cech organizmu, zaróżowienie blizn może utrzymywać się do kilku miesięcy. Po tym czasie blizny spowodowane nacięciami stają się praktycznie niewidoczne.

Podwinięcie powieki ENTROPION

Podwinięcie powieki powodujące przewlekłe drażnienie powierzchni oka jest wskazaniem do zabiegu operacyjnego. Na ogół występuje u osób starszych lub jest spowodowane bliznowaceniem.

Jest kilka rodzajów zabiegów stosowanych w entropionie. Rodzaj wykonywanego zabiegu zależy od stopnia zaburzeń oraz rodzaju nieprawidłowości anatomicznych i jest indywidualnie omawiany przez chirurga z każdym pacjentem.

Odwinięcie powieki EKTROPION

Odwinięcie powieki to schorzenie polegające na odwinięciu lub rotacji powieki, powodujące nieprawidłowe jej przyleganie do gałki ocznej. Najczęściej związane jest ze zwiększoną wiotkością lub osłabieniem tkanek zapewniających prawidłowe ustawienie powieki dolnej lub spowodowane porażeniem nerwu twarzowego.

Zabieg operacyjny wykonujemy, gdy odsłonięcie oka powoduje zaburzenia widzenia lub nadmierne łzawienie związane z odsunięciem punktu łzowego. Zmiana to może prowadzić do powikłań rogówkowych i przewlekłych stanów zapalnych spojówek. Rodzaj zabiegu jest indywidualnie dobierany dla każdego pacjenta, w zależności od lokalizacji i stopnia wiotkości tkanek.

Call Now ButtonUmów się na wizytę! Skip to content