Refrakcyjna Chirurgia Wewnątrzgałkowa

polega na zastąpieniu naturalnej, własnej soczewki wewnątrzgałkowej sztuczną.

Takie technologie znajdują zastosowanie u szerokiej grupy pacjentów.

Można wymienić tutaj m.in. zdyskwalifikowanych z
zabiegu laserowej korekcji wady wzroku, z dużymi wadami wzroku czy pacjentów z cienką rogówką.

Metoda ta może być zastosowana w leczeniu/korygowaniu licznych złożonych (mieszanych wad wzroku), starczowzroczności, różnowzroczności. O możliwości wykonania takiego zabiegu decyduje lekarz specjalista kwalifikujący do takiego zabiegu.

Jest to metoda korekcji znajdująca zastosowanie w leczeniu presbyopii (starczowzroczności). 

Do tej grupy pacjentów zaliczają się szczególnie osoby po 45 – 50 roku życia, u których występują wady wzroku: zarówno nadwzroczność jak i krótkowzroczność, a do bliży potrzebują innych wartości korekcji optycznej niż do dali.

Oznacza to konieczność posiadania 2 lub 3 par okularów, osobnych do dali, osobnych do pracy z komputerem, osobnych do czytania, lub progresywnych szkieł korekcyjnych wymagających okresowej zmiany na inne: raz z powodu zużycia się samych soczewek okularowych, dwa z powodu zmieniających się wraz z upływem czasu wartości korekcji do bliży.

Wszczep soczewek w zakresie wewnątrzgałkowej chirurgii refrakcyjnej wykonuje się raz w życiu, a pacjenci po takich operacjach praktycznie nie potrzebują szkieł korekcyjnych ani do dali, ani do pracy z komputerem. Po takiej interwencji pacjenci w zdecydowanej większości nie potrzebują również okularów do czytania.

Call Now ButtonUmów się na wizytę! Skip to content