fbpx

ZAĆMA

Zaćma (katarakta) to zmętnienie soczewki w oku – dlatego ludzie chorzy na tę chorobę widzą jakby przez zamgloną szybę. Zaćma rozwija się latami, bezboleśnie, nie dając w początkowych fazach żadnych zauważalnych objawów. Zaćma może być wynikiem naturalnego procesu starzenia. Ekspozycja oczu na promieniowanie cieplne, rentgenowskie czy jądrowe może przyspieszyć wystąpienie tej choroby. Zmętnienie soczewki jest nieodwracalne. Leczenie farmakologiczne może spowolnić rozwój zaćmy na jakiś czas.

W pełni skuteczne jest tylko leczenie operacyjne. W centrum okulistycznym LENS-MED® przeprowadzamy operacje zaćmy metodą Ozil

Jak leczymy zaćmę w Centrum Okulistycznym LENS-MED?

Operacje zaćmy przeprowadzamy metodą Ozil

Fakoemulsyfikacja

Fakoemulsyfikacja to najbardziej nowoczesna metoda operacji zaćmy. Polega na rozdrobnieniu zmętniałej soczewki, a następnie usunięciu mas soczewki z pozostawieniem torebki soczewki. Do pozostawionej torebki wszczepia się soczewkę sztuczną. Całą operację wykonuje się poprzez maleńkie nacięcie oka (2,2 mm). Przy stosowaniu tej metody nie zakładamy szwów.

W Centrum LENS-MED wykonujemy:

  • Operacje zaćmy metodą fakoemulsyfikacji za pomocą ultradźwięków, w tym najbardziej delikatną dla oka metodą rotacyjną.
  • Operacje prowadzone są przy pomocy małego cięcia (2,2 mm), bez zakładania szwów, w znieczuleniu miejscowym – kroplowym, w zakresie kliniki jednego dnia.
  • Operację wykonuje doświadczony chirurg.
  • Operacja taka może być wykonana również u chorych, których stan zdrowia nie pozwala na przeprowadzenie operacji w znieczuleniu ogólnym czy okołogałkowym.
  • Nad znieczuleniem i bezpieczeństwem chorego w czasie operacji czuwa lekarz anestezjolog.

Po wykonanej operacji zaćmy są koniecznie wizyty kontrolne:

  • następnego dnia po zabiegu – usunięcie opatrunku
  • trzeciego dnia po zabiegu
  • w miesiąc po zabiegu

Zalety oferowanej metody usunięcia zaćmy:

Nawet najlepsza technologia winna się znaleźć w rękach doświadczonego chirurga.

Aktualnie w centrum okulistyczny LENS-MED® wszczepiamy soczewki wewnątrzgałkowe typu AcrySof®

Soczewki te posiadają wszystkie filtry. Są one najwyższej jakości materiałami chirurgicznymi zastępującymi naturalne soczewki ludzkie po zabiegu usunięcia zaćmy. 

Istnieją różne rodzaje soczewek, dzięki którym podczas zabiegu usunięcia zaćmy mogą zostać skorygowane astygmatyzm, krótkowzroczność czy nadwzroczność oraz presbyopia.

RODZAJE SOCZEWEK

Soczewka zwijalna akrylowa jednoogniskowa AcrySof® IQ

Zaprojektowana do korekcji wzroku po usunięciu zaćmy, zapewniająca widzenie, na ogół do dali. U osób z krótkowzrocznością bywają wskazania do wszczepu soczewki skalkulowanej na widzenie do bliży bez okularów, a do dali niewielka korekcja minusowa.

Soczewka zwijalna akrylowa
AcrySof® Toric

Soczewka toryczna, jednoogniskowa do korekcji astygmatyzmu, zaprojektowana do korekcji wzroku po usunięciu zaćmy wraz z przedoperacyjnie występującym astygmatyzmem. Daje możliwość życia bez okularów cylindrycznych korygujących astygmatyzm.

Soczewka zwijalna akrylowa dwuogniskowa AcrySof® ReSTOR®

Soczewka z naprzemiennie ułożonymi strefami optycznymi o innej ogniskowej. Zaprojektowana do korekcji wzroku oraz presbyopii po usunięciu zaćmy w celu uzyskania prawie pełnego zakresu widzenia: bliży, dali oraz względnego komfortu postrzegania odległości pośrednich. Po operacji zaćmy pozwala funkcjonować praktycznie bez żadnych okularów do dali i do bliży. (Jednak nie wszyscy chorzy kwalifikują się do wszczepu takiej soczewki – kwalifikację przeprowadza lekarz specjalista chorób oczu w naszej klinice).

Soczewka zwijalna akrylowa AcrySof® ReSTOR® Toric

Zaprojektowana do korekcji wzroku oraz presbyopii po usunięciu zaćmy w celu uzyskania prawie pełnego zakresu widzenia: bliży, dali oraz względnego komfortu postrzegania odległości pośrednich oraz korekcji przedoperacyjnie występującego astygmatyzmu.

Soczewka najnowszej generacji zwijalna akrylowa wieloogniskowa AcrySof® PanOptix

Do dali, odległości pośrednich i do bliży (posiada wszystkie filtry).

Soczewka zwijalna akrylowa wieloogniskowa, dodatkowo z korekcją astygmatyzmu AcrySof® PanOptix Toric (posiada wszystkie filtry)

Call Now ButtonUmów się na wizytę!