W Centrum Okulistycznym LENS-MED oferujemy profesjonalny dobór okularów i soczewek kontaktowych dla dzieci w każdym wieku.

Fachowa wiedza lekarzy specjalistów jest gwarantem właściwej diagnostyki i doboru odpowiedniej korekcji okularowej, zaś w wyborze odpowiedniej dla najmłodszych oprawki okularowej pomocą służą wykwalifikowani optycy

OD JAKIEGO WIEKU WSKAZANE JEST NOSZENIE OKULARÓW PRZECIWSŁONECZNYCH U DZIECI???

To częste pytanie rodziców, którzy chcą chronić swoją małą pociechę. Zdecydowanie oczy dzieci należy chronić przed nadmiernym promieniowaniem UV, a o tym kiedy należy używać do tego okularów decyduje... dziecko! Kiedy pociecha wykazuje gotowość do noszenia okularów przeciwsłonecznych? Kiedy nie zrzuca ich z nosa 😉

Rodzicu, jeśli Twoje dziecko: mruży oczy, ma częste bóle głowy lub problemy z czytaniem/pisaniem- powinno ono zostać przebadane przez okulistę, celem wykluczenia wady wzroku.

Należy zwrócić uwagę, aby soczewki okularowe przeznaczone dla dzieci:

były trwałe, wytrzymałe,
odporne na uderzenia i pęknięcia,
cienkie i lekkie,
chroniły przed szkodliwym promieniowaniem UV-A i UV-B,
oraz przed nadmiarem światła niebieskiego emitowanego przez ekrany LCD i LED.

Posiadamy szeroką gamę modeli oprawek okularowych oraz okularów przeciwsłonecznych dla dzieci. 

OKULARY KOREKCYJNE MOGĄ BYĆ PRZECIWSŁONECZNE

Wówczas soczewki korekcyjne wybarwia się na wybrany przez dziecko i rodzica kolor!

MOGĄ BYĆ TEŻ OKULARY
CLIP-ON

wówczas na zwykłe okulary korekcyjne nakłada się specjalną nakładkę.

PIERWSZE OKULARY?!

BEZ PANIKI

Kiedy rodzice i ich dzieci słyszą, że młody człowiek musi zacząć nosić okulary, reagują bardzo różnie.

Rodzice najmłodszych pociech martwią się, jak dziecko sobie poradzi z noszeniem okularów, nieco starsze przedszkolaki mniej lub bardziej chętnie wybierają coraz to kolorowsze oprawki, a młodzież - czasem bez problemu odnajduje się w nowym image`u, jednak bywa i tak, że trudno im się oswoić z takim wizerunkiem. Dodatkowym problemem może być aktywność sportowa, w której okulary czasem zwyczajnie przeszkadzają, choć jednocześnie zapewniają przecież i wtedy prawidłowe widzenie. Wówczas rozważa się również stosowanie soczewek kontaktowych. Rodziców możemy pocieszyć, że obecne rozwiązania i dostępne “gadżety” optyczne pozwalają dobrać odpowiednie szkła, soczewki, oprawki itd. tak, aby dziecko mogło spełniać swoje pasje i czuło się w nich dobrze. Jeśli tylko dziecko chce współpracować z optykiem to wszystko idzie jak po maśle. Co jeśli jednak dziecko stawia wyraźny opór i okularów nosić nie chce?

Po pierwsze - nie naciskaj!

Czasem, kiedy nasi mali klienci odmawiają współpracy i są mocno rozgoryczeni, pozwalamy im najpierw swobodnie pooglądać oprawki, pomarudzić, oswoić się z tematem. Warto wtedy zrobić stopniowo krok w tył i pozwolić optykowi rozmawiać z dzieckiem. Obie strony wykazują wówczas więcej cierpliwości.  Jeśli dziecko nie chce nosić okularów, można mu pozwolić najpierw przeżyć, że w ogóle nosić je musi. Po pierwszej wizycie w salonie wcale nie musicie wyjść z okularami. Można kilka dni odczekać, pokazać dziecku przykłady jego idoli, którzy noszą okulary, a młodszym dzieciom opowiedzieć bajki lub zainspirować je ulubionym bohaterem. I dopiero wtedy wrócić i raz jeszcze przyjrzeć się oprawkom na spokojnie.

Po drugie spokój!

Drogi rodzicu, w dzisiejszych czasach wybór akcesoriów optycznych jest ogromny, a oprawki dla dzieci mogą zachwycić wzorami i kolorami. Dysponujemy nawet bardzo kolorowymi etui na okulary w kształcie autek itp. Dzieci na pewno odnajdą się w tym świecie, zwłaszcza, jeśli zrobimy z tego zabawę. Dla młodzieży nowe okulary to może być świetna okazja do odkrycia lub podkreślenia swojego stylu, a wybór wzorów i kolorów jest wręcz nieograniczony. I wcale nie oznacza on dużych wydatków. Okulary możemy zrobić od 199 pln!

Skip to content