RODZAJE SOCZEWEK

Dzięki nowoczesnym, zaawansowanym soczewkom, podczas zabiegu usunięcia zaćmy mogą zostać skorygowane astygmatyzm, krótkowzroczność czy nadwzroczność oraz presbyopia.

SOCZEWKI, KTÓRE WSZCZEPIAMY

posiadają wszystkie filtry. Są one najwyższej jakości materiałami chirurgicznymi zastępującymi naturalne soczewki ludzkie po zabiegu usunięcia zaćmy. 

NOWOŚĆ
Pierwsza niedyfrakcyjna soczewka akrylowa, zwijalna o wydłużonym zakresie widzenia AcrySof® IQ Vivity ™ IOL

Najnowsze rozwiązanie, które należy do kategorii soczewek EDOF (Extended Depth of Focus). Z uwagi na fakt, że nie jest to soczewka dyfrakcyjna, redukuje w znacznym stopniu niedogodności występujące przy stosowanych do tej pory soczewkach wieloogniskowych ( dyfrakcyjnych), zmniejszając w znacznym stopniu efekty glare i halo. Stosowanie soczewek Extended Depth of Focus pozwala na rozszerzenie grupy pacjentów kwalifikujących się do zastosowania soczewek wieloogniskowych.

Soczewka zwijalna akrylowa jednoogniskowa AcrySof® IQ

Zaprojektowana do korekcji wzroku po usunięciu zaćmy, zapewniająca widzenie, na ogół do dali. U osób z krótkowzrocznością bywają wskazania do wszczepu soczewki skalkulowanej na widzenie do bliży bez okularów, a do dali niewielka korekcja minusowa.

Soczewka zwijalna akrylowa
AcrySof® Toric

Soczewka toryczna, jednoogniskowa do korekcji astygmatyzmu, zaprojektowana do korekcji wzroku po usunięciu zaćmy wraz z przedoperacyjnie występującym astygmatyzmem. Daje możliwość życia bez okularów cylindrycznych korygujących astygmatyzm.

Soczewka najnowszej generacji zwijalna akrylowa wieloogniskowa AcrySof® PanOptix

Nowa soczewka AcrySof® IQ PanOptix™ - NOWE możliwości korekcji. Soczewka trifokalna, która spełnia wszystkie potrzeby pacjentów - zapewnia bardziej komfortowe widzenie pośrednie z odległości 60 -80 cm. Do bliży, dali, do odległości pośredniej Soczewka AcrySof® IQ PanOptix™ IOL to pierwsza hydrofobowa soczewka trifokalna. Konstrukcja optyki tworzy trifokalną technologię nowej generacji ENLIGHTEN (Enhanced Light Energy). Co odróżnia tę soczewkę od innych dostępnych na rynku? Zapewnia doskonałą ostrość widzenia oraz optymalną jakość widzenia we wszystkich odległościach dając jak najbardziej naturalny sposób widzenia w różnych warunkach oświetlenia.

Bez zaćmy a także bez okularów do bliży, do dali i do korzystania z komputera.

Soczewka AcrySof® IQ PanOptix™ IOL to pierwsza hydrofobowa soczewka trifokalna z udowodnionymi zaletami platformy Acrysof gwarantującej pewność wszczepu.

Soczewka zwijalna akrylowa wieloogniskowa, dodatkowo z korekcją astygmatyzmu AcrySof® PanOptix Toric (posiada wszystkie filtry)

AcrySof® IQ PanOptix® Toric – soczewka wieloogniskowa, która pozwala na korygowanie astygmatyzmu przedoperacyjnego. Posiadająca filtr UV oraz filtr światła niebieskiego, dzięki wyjątkowemu projektowi zapewniająca stabilność soczewki po implantacji. Soczewka z wieloma punktami ogniska, dzięki asferycznej optyce zapewnia polepszoną jakość obrazu. Zaprojektowana w celu zapewniania pełnego zakresu widzenia - bliży, dali i odległości pośredniej. Soczewka AcrySof® IQ PanOptix® Toric rekomendowana jest do korekcji wzroku u pacjentów, u których równocześnie występują zaćma, astygmatyzm oraz prezbiopia.

Soczewki wieloogniskowe toryczne dają większości pacjentów możliwość uniezależnienia się od okularów, ponieważ pozwalają skutecznie korygować astygmatyzm oraz zapewniają widzenie bliży, dali i na odległości pośrednie.

OCZY TO TWOJE OKNO NA ŚWIAT

DOKONUJESZ WYBORU NA CAŁE ŻYCIE.
WYBIERZ ŚWIADOMIE.​

UMÓW SIĘ NA KWALIFIKACJĘ

TYCHY ul. Narcyzów 24

+48 32 329 80 88

okulista@lensmed.pl

Call Now ButtonUmów się na wizytę! Skip to content