Drobne zmiany na powiekach mogą być usunięte szybko i bezpiecznie.

Jednak przed zabiegiem wymagają dobrej kwalifikacji, ponieważ niektóre zmiany powinny być po usunięciu zbadane. Należy zatem dobrze dobrać metodę ich likwidacji, a o zabiegu powinien decydować lekarz.

Dlatego w LENS-MED usuwamy wszelkie zmiany na powiekach, po kwalifikacji medycznej, a zabiegi wykonywane są przez lekarza.

Laserowe usuwanie guzków powiek przy użyciu lasera medycznego.

Usuwanie laserowe guzków (brodawek) powiek polega na ich fotokoagulacji. Światło lasera jest absorbowane przez tkanki miękkie, co w efekcie wywołuje odparowanie zawartej w nich wody oraz precyzyjne zamknięcie naczyń. Laser jest niezwykle precyzyjny, skuteczność usuwania zmian przy użyciu lasera jest duża, a ryzyko powstania blizny mniejsze niż przy tradycyjnych, chirurgicznych zabiegach (pod warunkiem, że przez sam proces chorobowy nie uległy uszkodzeniu głębsze warstwy skóry).

Wskazania
Brodawki powiek oraz okolicy oka
Włókniaki powiek oraz okolicy oka
Róg skórny powiek oraz okolicy oka
Inne guzki skóry powiek

Przebieg zabiegu
Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym i jest bezkrwawy. Czas trwania zabiegu uzależniamy od ilości zmian, które chcemy usunąć. 

Korzyści z zabiegu
Wysoka skuteczność
Mniejsze ryzyko powstania blizny po zabiegu
Bezproblemowe gojenie (przy prawidłowej pielęgnacji)

Zalecenia po zabiegu
Dostosowanie się do zaleceń lekarskich
Regularne stosowanie przepisanych leków
Kontrola przebiegu gojenia się oka podczas wizyt (wg.zaleceń lekarza)

Przeciwwskazania do zabiegu
Duże zmiany o wielkości powyżej 1cm
Brak współpracy z lekarzem
Niekontrolowane ruchy Pacjenta

Usuwanie zmian degeneracyjnych spojówki

TŁUSZCZYK
Zmiana związana z wiekiem, umiejscawiająca się najczęściej przy rogówce „na godzinie 3 i 9”. 

SKRZYDLIK
Skrzydlik, to nieprawidłowa tkanka włóknisto-naczyniowa, rozrastająca się w kształcie skrzydła od spojówki i napełzająca na rogówkę. Najczęściej znajduje się w obrębie szpary powiekowej od nosa. Występuje głównie u ludzi przewlekle narażonych na światło i wiatr, np. u rolników. Skrzydlik usuwamy, gdy powiększając się wchodzi w oś widzenia i upośledza ostrość wzroku lub gdy przebiega z przewlekłym odczynem zapalnym. 

Zabieg operacji skrzydlika polega na jego usunięciu najpierw w części spojówkowej, a następnie dokładnym oddzieleniu i wycięciu w części rogówkowej. Następnie powierzchnia rogówki zostaje wygładzona, a w niektórych przypadkach można naszyć błonę owodniową.

 
 

Usuwanie drobnych zmian skóry powiek

Zabiegi wykonywane w znieczuleniu miejscowym, polegające na wycięciu drobnych zmian w obrębie skóry powiek.

GRADÓWKA
zmiana patologiczna powstała w wyniku przebytego zapalenia gruczołu Meiboma. Z reguły ma wielkość gradu (stąd nazwa). Umiejscawia się śródskórnie na górnej lub dolnej powiece. 

KĘPKI ŻÓŁTE
skupiska cholesterolu, najczęściej umiejscowione w kątach wewnętrznych oczu na górnej i dolnej powiece. 

BRODAWKI
różnej wielkości zmiany patologiczne skóry, będące najczęściej wynikiem infekcji wirusowej 

Usuwanie znamion i guzków

Celem zabiegu jest usunięcie drobnych znamion barwnikowych lub łagodnych guzków, które ze względu na umiejscowienie lub rozmiar nie podlegają leczeniu z zakresu chirurgii ogólnej lub onkologicznej. 

Jednocześnie zmiany skórne schowane pod ubraniem często narażone są na otarcia odzieży lub kontakt z kosmetykami czy detergentami. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest drobny zabieg chirurgiczny, polegający na usunięciu przeszkadzających zmian.

! Jeśli zauważysz, że zmiany się powiększają, wskazane jest ich usunięcie.

Przebieg zabiegu
Chirurg indywidualnie dobiera technikę operacyjną do zaistniałej zmiany. Szczegóły ustalane są podczas konsultacji. Zabiegi usuwania znamion lub guzków najczęściej nie wymagają szczególnych przygotowań. Najczęściej stosuje się znieczulenie miejscowe, a pacjent może normalnie funkcjonować niemal natychmiast po usunięciu zmiany. 

Efektem zabiegu jest trwałe pozbycie się zmian, które następnie badane są w pracowni histopatologicznej.

Guzy powiek
W większości przypadków są zmianami łagodnymi lub o ograniczonej złośliwości. Wykonujemy wycięcie zmiany z rekonstrukcją okolicznych tkanek i badaniem histopatologicznym nowotworu.

Call Now ButtonUmów się na wizytę! Skip to content