OKULARY SZYTE NA MIARĘ

starannie dopasowane do Ciebie

Dobór okularów to jeden z trudniejszych wyborów dla klientów przychodzących do salonu optycznego. Nasi optycy dyplomowani sprawią, że dobór właściwych opraw i soczewek okularowych stanie się dużo łatwiejszy! Odpowiemy na trapiące Was wątpliwości, a dobrze dobrane okulary staną się ważną częścią Waszego wizerunku!

 

Okulary

dobierane są w kilku etapach.

Lekarz specjalista ustala odpowiednie moce dla każdego typu korekcji.

Następnie wspólnie z optykiem wybierana jest odpowiednia oprawa,

która pozwoli na optymalne wykorzystanie soczewek i dopasowanie do indywidualnego stylu życia. Jednym z najważniejszych aspektów wyboru oprawy okularowej jest jej wygląd. Określenie kształtu twarzy oraz ustalenie typu i koloru oprawy, która najlepiej pasuje do Twojego typu urody.

Następnie dokonuje się pomiarów parametrów, które wpływają na prawidłowe widzenie w okularach.

W naszym salonie pomiary są dokonywane są m.in. specjalnym sprzętem do wideocentracji. W przypadku soczewek o bardziej skomplikowanej konstrukcji, bierzemy pod uwagę więcej indywidualnych cech, jak położenie docelowej soczewki względem oka, czy tzw. panoramę oprawy, co pokazuje w jaki sposób zakrzywiona jest oprawka. Mamy zatem pewność, że dana soczewka jest dobierana i produkowana indywidualnie dla każdego pacjenta.

Ostatnim punktem jest wywiad dotyczący oczekiwań oraz wybór soczewki spośród różnych dostępnych wariantów.

Skip to content