Leczenie zaćmy zawsze wymaga wykonania operacji oka.
- Zaćma (katarakta) to zmętnienie soczewki w oku – dlatego ludzie chorzy na tę chorobę widzą jak przez zamgloną szybę. Choroba rozwija się latami, bezboleśnie, nie powodując początkowo zauważalnego dyskomfortu i jest najczęściej wynikiem procesów związanych z upływem czasu.
- Operacja zaćmy polega na chirurgicznym usunięciu zmętniałej soczewki i wszczepieniu w jej miejsce soczewki sztucznej.
Zaćma dotyka osoby w każdej grupie wiekowej, a wybór soczewki wewnątrzgałkowej to wybór na całe życie.
- Warto wiedzieć, że dostępne są różne rodzaje soczewek wewnątrzgałkowych, które możemy dobrać stosownie do parametrów wzroku, potrzeb wynikających z wykonywanej profesji oraz oczekiwań wynikających z prowadzonego stylu życia.
- Warto też wiedzieć, że po przejściu badań kwalifikacyjnych większość pacjentów może mieć wszczepione najbardziej nowoczesne soczewki wewnątrzgałkowe, wykonane z dalece dopracowanych materiałów i pozwalające na funkcjonowanie po operacji bez konieczności stosowania okularów, zarówno do dali, jak do odległości pośrednich (np. komputer) oraz do bliży, przy czytaniu książki czy gazety.
Jeśli nosisz okulary, ponieważ masz wadę wzroku, wykonanie takiej operacji w większości pozwoli na skorygowanie Twojej wady wzroku nowoczesną technologią chirurgii wewnątrzgałkowej, praktycznie raz do końca życia.
- Oczy pozwalają na odbierać największą ilość informacji z otaczającego nas świata, dlatego jakość operacji oraz odpowiednia soczewka wszczepiana w czasie zabiegu ma ogromne znaczenie!
- Zainwestuj w siebie, w najlepszy możliwy komfort życia, w zakresie najważniejszego z narządów zmysłów. Oczy to Twoje okno na świat.