Okulary progresywne to zaawansowana technologia, która w jednej soczewce łączy 3 różne moce na różnych jej obszarach, a my nabywamy nowych nawyków, aby patrzeć na dane rzeczy przez odpowiedni obszar soczewki. 

 

Zanim odbierzesz nowe okulary progresywne

musimy sprawdzić szereg czynników, bo warunkiem skutecznego działania okularów progresywnych jest prawidłowe dobranie odpowiedniej soczewki nie tylko korygującej określone wady, ale uwzględniającej też styl życia i przyzwyczajenia pacjenta. W zależności od tego, czego w życiu robimy więcej odpowiednie pole okularów będzie dedykowane danej aktywności. Na przykład osoby, które przede wszystkim korzystają z korekcji do bliży, będą miały w soczewce nieco szersze pole dla tej aktywności oka. W przypadku soczewek o bardziej skomplikowanej konstrukcji, bierzemy pod uwagę więcej indywidualnych parametrów, jak położenie docelowej soczewki względem oka, czy tzw. panoramę oprawy, co pokazuje w jaki sposób zakrzywiona jest oprawka. Mamy zatem pewność, że dana soczewka jest dobierana i produkowana indywidualnie dla każdego pacjenta.

Okulary progresywne dobierane są w kilku etapach.

  1. Lekarz specjalista ustala odpowiednie moce dla każdego typu korekcji.

  2. Następnie wspólnie z optykiem wybierana jest odpowiednia oprawa, która pozwoli na optymalne wykorzystanie soczewek progresywnych.

  3. Następnie dokonuje się pomiarów kilku parametrów, które wpływają na prawidłowe widzenie w okularach. W naszym salonie pomiary są dokonywane specjalnym sprzętem do wideocentracji.

  4. Ostatnim punktem jest wywiad dotyczący oczekiwań oraz wybór soczewki spośród różnych dostępnych wariantów. Na rynku dostępne są różne konstrukcje soczewek w różnych cenach: soczewki z wąskim polem widzenia i wieloma domyślnymi parametrami oraz takie, które są bardziej zindywidualizowane, a co za tym idzie zwiększają komfort ich użytkowania oraz szybszą adaptację adaptację.

Jeśli masz pytania na temat okularów progresywnych zadzwoń!

32 327 39 56

Call Now ButtonUmów się na wizytę! Skip to content